Історія нашої школи

В 1933 році, коли Україна була під владою Польщі, в селі Самоволя збудували школу. Директором школи, водночас і вчителем початкових класів був поляк Юзеф Партик. Він проживав в приміщенні школи.
Школа являла собою добротне дерев’яне приміщення з двома класними кімнатами. Це приміщення збереглося до нашого часу. На даний час в цій будівлі знаходиться ФАП села Самоволя. Проводити заняття з Закону Божого приходив священник з села Грушів. Працював Юзеф Партик у Самовільській школі до 1939 року.
В 1945 році із східних земель на захід було направлено багато спеціалістів, в тому числі і вчителів. У село приїхала працювати молода вчителька Смоленська Надія Костянтинівна. Вона стала працювати вчителем і одночасно директором закладу.
З 1950 року школою завідувала Мірошниченко Надія Тихонівна. Через п’ять років знову змінилося керівництво, директором працює Видалюк Марія Пилипівна.
Потім школу очолила Бойко Валентина Павлівна. А з 1965 року директором працювала Бобко Надія Леонтіївна.
З 1966 року директором школи стала Конон Ніна Антонівна. В цьому старому приміщенні вона пропрацювала 23 роки.
А 1 вересня 1989 року сталася радісна і незабутня подія. В селі було урочисто відкрито нову школу і дитячий садочок, які знаходилися в одному сучасному, комфортному приміщенні, збудованому на кошти місцевого колгоспу «Ленінський шлях». У 1996 році дитячий садок переданий на баланс Павлівської сільської ради. У 1997 році дошкільну установу закрили. Залишися функціонувати початкова школа, директором якої в 2002 році стала Пасічник Тетяна Миколаївна. Після семирічної перерви дитячий садочок відновив свою роботу 1 березня 2004 року. 1 вересня 2011 року з ініціативи громади села та сільського голови Михняка Миколи Степановича було створено Навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа 1 ступеня» села Самоволя. Очолила колектив Косик Людмила Іванівна.
За період з 1976 - 2020 роки школа випустила 234 учнів, садочок з 2004 по 2020 рік - 82 вихованців.
Метою роботи педагогічного колективу закладу є збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування у дітей практичних навичок у навчанні, спілкуванні з однолітками, сприяти розвитку пізнавальної активності дошкільника та творчих здібностей учня. Розвивати дитячу спостережливість, допитливість, увагу і цікавість.
Пріоритетним завданням стало для педагогів закладу виховання у дітей національної свідомості та патріотизму за допомогою спадщини нашого народу: народної пісні, казок, дитячого фольклору, обрядів та звичаїв – втілення багато вікової культури і мудрості наших предків.
|